خرید آنلاین فایل(دانلود تحقیق مطالعه مکانیسم انتقال حرارت جوشش محلول های نمکی سولفات کلسیم)

مقدمه: جوشش یكی از پدیده های مهم فیزیكی است كه در فرآیندهای صنعتی به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد . در پدیده جوشش ، حضور حباب ها ،مایع در حال جوش و نیز سطح جامد حرارت دهنده به عنوان سه فاز گاز ، مایع ، و جامد ایجاد محیطی می كند كه از دانلود تحقیق مطالعه مکانیسم انتقال حرارت جوشش محلول های نمکی سولفات کلسیم|40273092|xsj|مطالعه مکانیسم انتقال حرارت جوشش ,محلول های نمكی ,سولفات كلسیم
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با دانلود تحقیق مطالعه مکانیسم انتقال حرارت جوشش محلول های نمکی سولفات کلسیم

مقدمه:

جوشش یكی از پدیده های مهم فیزیكی است كه در فرآیندهای صنعتی به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد . در پدیده جوشش ، حضور حباب ها ،‌مایع در حال جوش و نیز سطح جامد حرارت دهنده به عنوان سه فاز گاز ، مایع ، و جامد ایجاد محیطی می كند كه از دیدگاه ترمو.دینامیك و نیز مكانیك سیالات ناهمگن خوانده می شود كه این نا همگنی موجب پیچیدگی های فوق العاده این مكانیسم با سایر مكانیسمهای انتقال حرارت ـ مانند هدایت و جابجایی می شود . در نتیجه ناهمگن بودن محیط انتقال حرارت جوشش ، مسیرمدل سازی ریاضی و شبیه سازی این پدیده و نتیجتا پیش بینی ضریب انتقال حرارت جوش با موانع متعددی مواجه شده است .

در فرآیند جوشش ، پیچیدگی حاصل از ناهمگنی محیط موجب می شود تا به دنبال پاسخ به هر مجهولی ، مجهول یا مجهولات دیگری متولد گردد . بر این اساس به نظر می رسد پدیده انتقال حرارت جوشش تا مدت های مدیدی به موازات سایر علوم مورد مطالعه و پژوهش های باقی بماند .

در فرآیند جوشش ، همزمانی مكانیسم های مختلف ، سبب بالا رفتن قابل ملاحضه ضریب انتقال حرارت جوشش د رمقایسه با دیگر مكانیسم های شناخته شده انتقال حرارت گردیده است . این فرآیند ها عبارتند از :

از این رو مكانیسم جوشش همواره به عنوان یك مكانیسم مناسب جهت انتقال بارهای حرارتی سنگین در بسیاری از فرآیندهای صنعتی مورد استفاده قرارگرفته و می گیرد . در اینجا می توان به راكتورهای اتمی ، دستگاههای تهویه و تبرید ، برج های جذب و تقطیر و همچنین دیگ های بخار به عنوان نمونه های متداولی از كاربرد فرآیند جوشش در مقیاس صنعتی اشاره نمود .

فرآیند انتقال حرارت جوشش مایعات خالص با سه مكانیسم مختلف توجیه می شود كه عبارتند از :

دستگاه اندازه گیری ضریب انتقال حرارت جوشش استخری

این وسیله آزمایشگاهی از اجزاء مختلفی تشكیل شده است كه امكان اندازه گیری و ثبت ضریب انتقال حرارت در شرایط جابجایی آزاد و نیز جوش استخری را در گستره وسیعی از شارهای حرارتی تا 500000 واتبر متر مربع فراهم می كند . عنصراصلی آن یك دستگاه گرمكن الكتریكی استوانه ای است كهدر وضعیت افقی درون مخزن اصلی جوش تعبیه شده است و تولید حرارت می كند .

شار حرارتی q :

از آنجا كه گرمكن موجود در سیستم ، توان الكتریكی را به انرژی حرارتی تبدیل می كند، مقدار شار حرارتی را می توان به صورت زیر محاسبه كرد .

سطح انتقال حرارت ،‌A:

مقدار سطح انتقال حرارت توسط شركت سازنده گرمكن الكتریكی داده شده و مقدار آن معلوم است و نیازی به محاسبه ندارد .

دمای توده سیال TB :

دمای توده سیال را می توان با استفاده از یك دستگاه ترموكوپل ، اندازه گیری نمود . زوج سیم های خروجی از ترموكوپل به ترمینال های data acuiesition system متصل می شود كه این سیستم با لحاظ نمودن دمای محیط به كمك یك دستگاه ترمیستور ، دمای توده سیال را محاسبه می كند .


مطالب دیگر:
📖دانلود تحقیق در موردبرنامه‌ريزی استراتژيک منابع انسانی و سند توسعه‌ی نيروی انسانی کشور📖دانلود تحقیق در موردبرندسازی شخصی در ورزش بایدها و نبایدها📖دانلود تحقیق در موردبرهان های قضیه ی اول از ابوریحان بیرونی در کتاب استخراج الاوتار📖دانلود تحقیق در موردبرهم کنش مواد مغذی و ژن در دفاع سلولی بدن📖دانلود تحقیق در موردبسترسازی فناوری اطلاعات و ارتباطات جهت پذیرش و توسعه دورکاری📖دانلود تحقیق در موردبستني شكلاتي📖دانلود تحقیق در موردبسته آموزشي تغذيه در بحران📖دانلود تحقیق در موردبسکتبال📖دانلود تحقیق در موردبسیج منابع📖دانلود تحقیق در موردبسیج همگانی آموزش برای اصلاح الگوی مصرف روغن📖دانلود تحقیق در موردبلبرينگ و رولبرينگ هاي خطي📖دانلود تحقیق در موردبلوغ يعني چه📖دانلود تحقیق در موردبلوگفا📖دانلود تحقیق در موردبلژيك📖دانلود تحقیق در موردبهداشت آب📖دانلود تحقیق در موردبهداشت اب📖دانلود تحقیق در موردبهداشت برای همه و مراقبت‌هاي بهداشتي اوّليه در ایران و جهان📖دانلود تحقیق در موردبهداشت درحوادث و سوانح📖دانلود تحقیق در موردبهداشت دهان و دندان📖دانلود تحقیق در موردبهداشت محيط مدارس📖دانلود تحقیق در موردبهداشت و مدیریت📖دانلود تحقیق در موردبهداشت کاربری تجهیزات پزشکی،الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری📖دانلود تحقیق در موردبهره وري در سازمان📖دانلود تحقیق در موردبهره وری و تجزيه و تحليل آن در سازمانها📖دانلود تحقیق در موردبهره‌وري